Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

[CR] Dell Latitude E5550 15,6" i5 5th Gen/ 8GB/ 240GB SSD

-16%
Има на залиха
Special Price 15.900 ден. Regular Price 19.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-02-2024
КОД: 983303
Прашај за залиха
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 360 (дена)
[CR] Dell Latitude E5550 15,6" i5 5th Gen/ 8GB/ 240GB SSD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Гаранција на батерија 3 месеци Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 15,6" | NumPad |Webcam | HDMI • Процесор : Intel® Core™ i5-5200U 3 MB Cache, 2,70 GHz. • РАМ : 8GB DDR3 • SSD Диск : 40GB (M.2) SSD • Графичка карта : Интегрирана HD 520 графичка • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
Type Of Operating System Без оперативен систем
Case Type N/A
Memory Type DDR4
CPU Clock Speed: 2.70 GHz
DPI (dots-per-inch) N/A
Max Turbo Frequency: up to 2.70 GHz
Class А+ Premium refurbished
Brand DELL
SSD Capacity 240 GB
Core Name 5th Gen. Broadwell
HDD Capacity N/A
Optical Disk Type No OD
GPU Brand Intel® HD
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 15.6''
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Latitude E5550
Камера N/A
Promotion Type Refurbished [Outlet], Winter Sale
Повеќе продукти од DELL