Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DELL OptiPlex 3020 SFF i3/ 8GB/ 500GB

Има на залиха
Special Price 6.200 ден. Regular Price 8.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 983273
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

DELL OptiPlex 3020 SFF i3/ 8GB/ 500GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i3-4160 Processor. 3M Cache, 3.60 GHz • РАМ - 8GB RAM DDR3 • HDD Диск - 500GB HDD 2.5" • Oптички уред - • Графичка карта - Intel® HD Graphics (можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 Ports / Connections Audio:1x Combo USB 2.0:6 USB 3.0:2 A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
SSD Capacity N/A
Case Type SFF/Desktop
Class А+ Premium refurbished
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 2
Core Name 4th Gen. Haswell
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 2, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 2
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
Brand DELL
HDD Capacity 500 GB
Memory Type DDR3
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 3.60 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i3
Part Number OptiPlex 3020 SFF
Type Of Operating System N/A
Promotion Type Викенд акција, Попуст
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
Write Your Own Review
You're reviewing:DELL OptiPlex 3020 SFF i3/ 8GB/ 500GB
Повеќе продукти од DELL