Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 3020 Tower i7 4th Gen/ 8GB/ 256GB

-17%
Има на залиха
Special Price 8.900 ден. Regular Price 10.787 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 990551
Мала залиха
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell OptiPlex 3020 Tower i7 4th Gen/ 8GB/ 256GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i7-4770 Processor 8M Cache, up to 3.90 GHz • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 256GB SSD • Графичка карта - Intel® HD • Oптички уред - DVD RW • Оперативен систем : N/A можност за доплата за лиценциран Windows A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Case Type Tower
Class А+ Premium refurbished
Core Name 4th Gen. Haswell
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished]
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 2, Free SATA x 1, PCIEx x 3, PCIEx x16 or x8 x 1
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
Brand DELL
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 2
Memory Type DDR3
SSD Capacity 256 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Part Number OptiPlex 3020 Tower
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
CPU Clock Speed: 3.90 GHz
Type Of Operating System Без оперативен систем
Повеќе продукти од DELL