Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 3030 AIO 20" i5 4th Gen/ 8GB/ 256GB

-16%
Има на залиха
Special Price 12.500 ден. Regular Price 14.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 983427
Последно парче
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell OptiPlex 3030 AIO 20" i5 4th Gen/ 8GB/ 256GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Екран - 20" • Процесор - Intel® Core™ i5-4570S Processor 6M Cache, up to 3.60 GHz • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 256GB SSD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Графичка карта - Intel® HD • Oптички уред - N/A • Оперативен систем : N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Part Number OptiPlex 3030 AIO
Brand DELL
Core Name 4th Gen. Haswell
Memory Type DDR3
SSD Capacity 256 GB
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Type Of Operating System Без оперативен систем
Case Type All in One
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
CPU Clock Speed: 2.90 GHz
Class А+ Premium refurbished
Повеќе продукти од DELL