Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 3060 SFF I5 8th Gen/ 24GB DDR4 (8GB+16GB)/ 256GB

Има на залиха
19.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 1000569
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell OptiPlex 3060 SFF I5 8th Gen/ 24GB DDR4 (8GB+16GB)/ 256GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i5-8500 Processor 9M Cache, up to 4.10 GHz • РАМ - 24GB (8GB+16GB) DDR4 • SSD Диск - 256GB • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Part Number OptiPlex 3060 SFF
Brand DELL
Promotion Type New Stock Refurbished
Type Of Operating System Без оперативен систем
Class А+ Premium refurbished
Max Turbo Frequency: up to 4.10 GHz
SSD Capacity 256 GB
Core Name 8th Gen. Coffee Lake
CPU Clock Speed: 3.00 GHz
Case Type SFF/Desktop
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 24 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Memory Type DDR4
Повеќе продукти од DELL