Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 7010 DT i3/ 8GB/ 120GB + 120GB

-29%
Има на залиха
Special Price 4.700 ден. Regular Price 6.615 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 06-12-2023
КОД: 959310
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell OptiPlex 7010 DT i3/ 8GB/ 120GB + 120GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i3-3220 Processor Ivy Bridge 3.30 GHz dual core • РАМ - 8GB DDR3 • HDD Диск - 120GB HDD 3.5" • SSD Диск - 120GB SSD 2.5" • Графичка карта - Intel HD Integrated • Oптички уред - N/A • Оперативен - N/A Mожност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Case Type SFF/Desktop
Class А+ Premium refurbished
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished]
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 3
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
Brand DELL
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Memory Type DDR3
SSD Capacity 120 GB
HDD Capacity 120 GB
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i3
Part Number OptiPlex 7010 DT
CPU Clock Speed: 3.30 GHz
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
Type Of Operating System Без оперативен систем
Повеќе продукти од DELL