ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

DELL OptiPlex 7010 SFF i7/ 8GB/ 240GB/ W10

Quick Overview

A Class Refurbished - 1 годинa гаранција


Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, 3.40 GHz up to 3.90 GHz)
8GB RAM DDR3
240GB SSD
DVD
Intel® HD Graphics
Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled

КОД: 934989

Достапност: Во ДДСтор магацин

Regular Price: 21.900 ден

Special Price 19.900 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

DELL OptiPlex 7010 SFF Core™ i7-3770/ 8GB RAM/ 240GB SSD/ DVD/ Win10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, 3.40 GHz up to 3.90 GHz) Ivy Bridge 4 Core • РАМ - 8GB RAM DDR3 • ССД Диск - 240GB SSD (до 10 пати зголемени перформанси) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (можност за додавање графичка карта по желба) • Надворешни портови - USB 2.0 - 6, Retea (RJ45) - 1, Microfon - 1, Audio - 1, VGA - 1, Serial port (DB9) - 1, USB 3.0 - 4, Display port - 1 • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Останато - димензии - 290 x 93 x 312, 6кг Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд DELL
Part Number OptiPlex 7010 SFF
Case Type SFF - Small From Factor
Гаранција 365
Процесор Intel® Core™ i7
Core Name Ivy Bridge
Clock Speed 3.40 GHz
Max Turbo Frequency 3.90 GHz
RAM капацитет 8 GB
Memory Type DDR3
SSD Капацитет 240 GB
GPU Бренд Intel® HD
Optical Disk Type DVD
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Најпродавани, Попуст

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Одлична можност и овој месец да составите гејминг компјутер по ваш избор со врвни перформанси и да добиете дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management.

Прочитај повеќе

Специјална викенд гејминг понуда на Genius компјутерски звучници, слушалки, гејминг глушец и подлога. Намалените цени на производите се од 16.10-19.10

Прочитај повеќе

Голем избор на мини и микро бренд компјутери со или без лиценциран Windows 10, моќни Core процесори, забрзани со SSD. 

Прочитај повеќе

Што велат клиентите