Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DELL OptiPlex 7010 SFF i7/ 8GB/ 240GB/ W10

Има на залиха
Special Price 19.900 ден. Regular Price 21.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
КОД: 934989
Мала залиха
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

DELL OptiPlex 7010 SFF Core™ i7-3770/ 8GB RAM/ 240GB SSD/ DVD/ Win10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, 3.40 GHz up to 3.90 GHz) Ivy Bridge 4 Core • РАМ - 8GB RAM DDR3 • ССД Диск - 240GB SSD (до 10 пати зголемени перформанси) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (можност за додавање графичка карта по желба) • Надворешни портови - USB 2.0 - 6, Retea (RJ45) - 1, Microfon - 1, Audio - 1, VGA - 1, Serial port (DB9) - 1, USB 3.0 - 4, Display port - 1 • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Останато - димензии - 290 x 93 x 312, 6кг Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Brand DELL
Processor Technology Intel® Core™ i7
Part Number OptiPlex 7010 SFF
RAM Capacity 8 GB
Clock Speed: 3.40 GHz
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity N/A
Memory Type DDR3
Optical Disk Type DVD-/+RW
Type Of Operating System Windows 10
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Promotion Type Epic summer Sale, Попуст
SSD Capacity 240 GB
Case Type SFF/Desktop
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
Class A Class Refurbished
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 3
Write Your Own Review
You're reviewing:DELL OptiPlex 7010 SFF i7/ 8GB/ 240GB/ W10
Повеќе продукти од DELL