ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

DELL OptiPlex 7010 SFF Core™ i7-3770/ 8GB RAM/ 240GB SSD/ DVD/ Win10

Quick Overview

DELL OptiPlex 7010 SFF Core™ i7-3770/ 8GB RAM/ 240GB SSD/ DVD/ Win10

КОД: 934989

Достапност: Во ДДСтор магацин

Regular Price: 21.900 ден

Special Price 19.900 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

DELL OptiPlex 7010 SFF Intel® Core™ i7-3770/ 8GB RAM /240GB SSD/DVD/ Win10 A class Refurbished ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, 3.40 GHz up to 3.90 GHz) Ivy Bridge 4 Core • РАМ - 8GB RAM DDR3 • ССД Диск - 240GB SSD (до 10 пати зголемени перформанси) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (можност за додавање графичка карта по желба) • Надворешни портови - USB 2.0 - 6, Retea (RJ45) - 1, Microfon - 1, Audio - 1, VGA - 1, Serial port (DB9) - 1, USB 3.0 - 4, Display port - 1 • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Останато - димензии - 290 x 93 x 312, 6кг Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд DELL
Part Number OptiPlex 7010 i7
Гаранција 365
Processor Technology Intel® Core™ i7
RAM капацитет 8 GB
Clock Speed 3.40 GHz
GPU Brand Intel® HD
Memory Type DDR3
Optical Disk Type DVD
Case Type SFF - Small From Factor
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Бесплатна достава, Попуст
Core Name Ivy Bridge
SSD Capacity 240 GB
Max Turbo Frequency 3.90 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите