Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 7010 Tower i3/ 8GB / 120GB + 160GB/ GT1030

Има на залиха
Special Price 14.000 ден. Regular Price 16.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2022
КОД: 959323
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Dell OptiPlex 7010 Tower i3/ 8GB / 120GB + 160GB/ GT1030 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i3-3220 Processor 3.30 GHz dual core • РАМ - 8GB DDR3 • HDD Диск - 160GB HDD • SSD Диск - 120GB SSD 2.5" • Графичка карта - nVidia Geforce GT1030 (Ново со 2 години гаранција) • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Гејминг Бренд Компјутери
Is Gaming Yes
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
SSD Capacity 120 GB
Type Of Operating System DOS
Brand DELL
Case Type Tower
GPU Model GT 1030
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Class А+ Premium refurbished
Memory Type DDR3
HDD Capacity 160 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Clock Speed: 3.30 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i3
Part Number OptiPlex 7010 Tower
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 1, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 4
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
Write Your Own Review
You're reviewing:Dell OptiPlex 7010 Tower i3/ 8GB / 120GB + 160GB/ GT1030
Повеќе продукти од DELL