Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 7010 Tower i3/ 8GB / 120GB + 160GB

-26%
Нема залиха
Special Price 4.900 ден. Regular Price 6.615 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 12-06-2024
КОД: 959309
Продадено
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell OptiPlex 7010 Tower i3/ 8GB / 120GB + 160GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i3-3220 Processor 3.30 GHz dual core • РАМ - 8GB DDR3 • HDD Диск - 160GB HDD • SSD Диск - 120GB SSD 2.5" • Графичка карта - Integrated Intel HD • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Case Type Tower
Class А+ Premium refurbished
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст, Најпродавани
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 1, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 4
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
Brand DELL
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Memory Type DDR3
SSD Capacity 120 GB
HDD Capacity 160 GB
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i3
Part Number OptiPlex 7010 Tower
CPU Clock Speed: 3.30 GHz
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
Type Of Operating System Без оперативен систем