Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DELL OptiPlex 7010 USFF i7-3770s/ 8GB/ SSD 240GB

Има на залиха
19.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Last price/stock change: 21-09-2021
КОД: 955748
Последно парче
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

DELL OptiPlex 7010 USFF i7-3770s/ 8GB/ SSD 240GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 годинa гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i7-3770S Processor, 8M Cache, 3.10 GHz up to 3.90 GHz, Ivy Bridge # of Cores 4 # of Threads 8 • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 240GB SSD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Графичка карта - Integrated Intel HD • Оперативен систем : N/A Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Мини и Микро компјутери
HDD Capacity N/A
Brand DELL
Processor Technology Intel® Core™ i7
Promotion Type Последни количини
Case Type USFF/Micro
SSD Capacity 240 GB
RAM Capacity 8 GB
Class A Class Refurbished
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 1
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 2, SATA (total slots) x 2
Part Number OptiPlex 7010 USFF LastOne
Write Your Own Review
You're reviewing:DELL OptiPlex 7010 USFF i7-3770s/ 8GB/ SSD 240GB