Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DELL OptiPlex 7050 SFF i5 7th Gen/ 8GB/ 256GB/ W10

Има на залиха
Special Price 21.900 ден. Regular Price 26.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-06-2022
КОД: 947465
Мала залиха
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

DELL OptiPlex 7050 SFF i5/ 8GB/ 256GB/ W10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-7600T Processor (6M Cache, 2.80 GHz up to 3.70 GH) #of Cores 4 • РАМ - 8GB DDR4 • Хард Диск - N/A • ССД Диск - 256GB SSD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled Windows 11 ready можност за доплата до Win10Pro Ports 10 External USB: 6 x 3.0 (2 front/4 rear), 4 x 2.0 (2 front/2 rear), 1 front with PowerShare) 4 Internal USB 2.0 1 RJ-45 1 Serial 2 Display Port 1.2 1 HDMI 1.4 2 PS/2 1 UAJ 1 Line-out 1 VGA (optional) Slots Small Form Factor: 1 M.2 connector (Wi-Fi Card) 1 half height PCIe x16 1 half height PCIe x4 (open ended) Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Задни портри DisplayPort x 2, HDMI x 1, Lan Rj-45 x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2
Case Type SFF/Desktop
SSD Capacity 256 GB
Class А+ Premium refurbished
Brand DELL
Core Name 7th Gen. Kaby Lake
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 3
Max Turbo Frequency: up to 3.70 GHz
Memory Type DDR4
Type Of Operating System Windows 10
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 2.80 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number OptiPlex 7050 SFF
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 4
Write Your Own Review
You're reviewing:DELL OptiPlex 7050 SFF i5 7th Gen/ 8GB/ 256GB/ W10
Повеќе продукти од DELL