Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DELL Poweredge R620 1U 2x E5-2650L V2/ 32GB

Има на залиха
Special Price 47.000 ден. Regular Price 51.001 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-07-2022
КОД: 936427
Мала залиха
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

DELL Poweredge R620 1U 2 x Xeon Deca-core E5-2650L V2-1700Mhz/ 32GB DDR3 ECC/ No optic /Perc H710 mini /Rail-kit R620 / 2 x 750Watt • Процесор: - 2 x Intel® Xeon® Processor E5-2650L v2 (25M Cache, 1.70 GHz up to 2.10GHz) Ivy Bridge EP #of Cores 10, #of Threads 20 • Меморија: - Капацитет - ECC 32 GB - Тип на меморија - DDR3 • Хард диск: - Капацитет - N/A • Портови: Network (RJ45):4 Serial port (DB9):1 USB 2.0:3 • Куќиште: - Тип на куќиште - Rack 1U - Димензии - - Боја - Сива - Тежина - Повеќе инфо на следниот линк - ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно. Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции. Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки. Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари.
Спецификации
Категорија Refurbished Сервери
RAM Capacity 32 GB
Case Type Rack Server
Processor Technology Intel® Xeon®
Class A Class Refurbished
Promotion Type Попуст
HDD Capacity N/A
Part Number Poweredge R620
Brand DELL
Write Your Own Review
You're reviewing:DELL Poweredge R620 1U 2x E5-2650L V2/ 32GB
Повеќе продукти од DELL