Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DELL Poweredge R720XD 2xXeon E5-2640/ 64GB

Има на залиха
33.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 20-01-2023
КОД: 990545
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

DELL-Poweredge R720XD-2xXeon Hexa-core E5-2640-2500Mhz-65536Mb-No hdd---Perc H710-2x PSU • Процесор: - 2 x Intel® Xeon® Processor E5-2640 15M Cache, 2.50 GHz, 7.20 GT/s Intel® QPI Sandy Bridge EP Total Cores 6 Total Threads 12 • Меморија: - Капацитет - ECC 64 GB - Тип на меморија • Хард диск: - Капацитет -N/A • Портови: • Куќиште: - Тип на куќиште - Rack - Димензии - - Боја - - Тежина - Повеќе инфо на следниот линк - ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно. Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции. Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Сервери
Promotion Type New Stock Refurbished
Case Type Rack Server
Class А+ Premium refurbished
RAM Capacity 64 GB
Processor Technology Intel® Xeon®
HDD Capacity N/A
Brand DELL
Part Number Poweredge R720XD
Write Your Own Review
You're reviewing:DELL Poweredge R720XD 2xXeon E5-2640/ 64GB
Повеќе продукти од DELL