Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell Precision T1700 SFF Xeon® Quad Core E3-1246 V3/ 8GB/ 256GB SSD

Има на залиха
Special Price 9.900 ден. Regular Price 11.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 983317
Мала залиха
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Dell Precision T1700 SFF Xeon® Quad Core E3-1246 V3/ 8GB/ 256GB SSD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Xeon® Processor E3-1246 v3 8M Cache, 3.50 GHz, Intel® Xeon® Processor E3 v3 Family, Total Cores 4, Total Threads 8, Max Turbo Frequency 3.90 GHz • РАМ - 8GB • ССД Диск - 256GB SSD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - N/A • Оперативен систем : Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно. Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции. Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Работни станици
Core Name 4th Gen. Haswell
GPU Brand Integrated VGA
GPU Model N/A
Case Type SFF/Desktop
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 1
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
SSD Capacity 256 GB
Class А+ Premium refurbished
Type Of Operating System N/A
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Xeon®
HDD Capacity N/A
Brand DELL
Part Number Precision T1700
Write Your Own Review
You're reviewing:Dell Precision T1700 SFF Xeon® Quad Core E3-1246 V3/ 8GB/ 256GB SSD
Повеќе продукти од DELL