ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

DELL Precision T3500 Tower Core i7-920/ 8GB DDR3/ 180GB SSD/ Radeon RX 480 NITRO OC 8GB GDDR5/ DVD

Quick Overview

DELL Precision T3500 Tower Core i7-920/ 8GB DDR3/ 180GB SSD/ Radeon RX 480 NITRO OC 8GB GDDR5/ DVD

КОД: 934991

Достапност: Нема залиха

21.900 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

DELL Precision T3500 Tower Core i7-920/ 8GB DDR3/ 180GB SSD/ Radeon RX 480 NITRO OC 8GB GDDR5/ DVD A Class Refurbished ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Form Factor - Mini tower • Процесор - Intel® Core™ i7-920 Processor Bloomfield (8M Cache, 2.66 GHz up to 2.93 GHz , 4.80 GT/s Intel® QPI) 4 Cores • РАМ - 8GB RAM DDR3 SDRAM - non-ECC 1333 MHz PC3-10600 • Хард диск - N/A • SSD диск - 180GB SSD (Можност доплата за надограба/промена SSD.) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Radeon RX 480 NITRO OC 8GB 256Bit GDDR5 • Оперативен систем : N/A (Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR) • EPEAT Level - EPEAT Gold • ENERGY STAR Certified - Yes • Slots - 1 (total) / 0 (free) x CPU - 6 (total) / 4 (free) x DIMM 240-pin - 2 (total) / 2 (free) x PCI - 2 (total) / 1 (free) x PCIe 2.0 x16 - full-length - 1 (total) / 1 (free) x PCIe x8 - full-length - 1 (total) / 1 (free) x PCIe x8 - half-length • Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд DELL
Part Number Precision T3500 Gamer
Гаранција 365

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите