ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

DJI P4 Part 42 Car Charger Kit

Quick Overview

DJI P4 Part 42 Car Charger Kit

КОД: 898651

Достапност: 48 часа

5.690 ден

ДДВ 18% (вклучено во цената)

Гаранција: дена

Details

DJI P4 Part 42 Car Charger Kit The Car Charger for Phantom 4 is used to charge the Intelligent Flight Battery or remote controller through a car's cigarette lighter port. It comes with low-voltage protection and overheating protection which automatically cut off charging if your starting battery voltage is too low or cigarette lighter port exceeds a certain temperature. Specifications Product Model: C4S90-4 Operating Temperature: 32° to 104° F (0° to 40° C) DC Input: 12.3-16 V (Sedan); 25-30 V (Coach) DC Output: 17.4 V; 5.17 A; 90 W Charging Time*: 1 hr 10 min (Intelligent Flight Battery) 3 hr 20 min (Remote Controller) * The charging time was tested in a lab environment at room temperature (25?) and should be taken as reference only.

Additional Information

Бренд DJI
Part Number CARCHARGERPH4
Type of drons accessories Car Charger

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите