ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

DJI Tello Flight Battery

Quick Overview

DJI Tello Flight Battery

КОД: 933215

Достапност: 48 часа

1.041 ден

ДДВ 18% (вклучено во цената)

Гаранција: дена

Details

DJI Tello Part1 Battery Overview Insert the battery into the aircraft and charge the battery by connecting the Micro USB port on the aircraft to a charger. Highlights Specially made for Tello High-quality cells Easy to mount Tips For aftersales service please contact: support@ryzerobotics.com In the Box Tello Flight Battery × 1 Specifications Capacity: 1100 mAh Voltage: 3.8 V Battery Type: Lipo Energy: 4.18 Wh Net Weight: 26 g Operating Temperature: 5℃ to 45℃ Compatibility Tello

Additional Information

Бренд DJI
Part Number CP.MA.00000213.01
Type of drons accessories Battery

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите