ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.
  • DVD RW BluRay External Verbatim USB3.1/USB-C Rewriter DVD RW BluRay External Verbatim USB3.1/USB-C Rewriter

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

DVD RW BluRay External Verbatim USB3.1/USB-C Rewriter

Quick Overview

DVD RW BluRay External Verbatim USB3.1/USB-C Rewriter

КОД: 945760

Достапност: 48 часа

7.114 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: дена

Details

Product Details External slimline Blu-ray writer with USB-C™ connection USB-C™ to USB-A cable (USB-A to USB-C™ adapter also included) USB 3.1 GEN 1 Compact and lightweight, ideally suited for use with a notebook or ultrabook Power provided by the USB port - no need to carry a bulky power adapter Includes Nero Burn & Archive software* Stores up to 100GB on a BDXL Disc / 8.5GB on a Double Layer DVD / 4.7GB on a standard DVD Fully compliant with MDISC archiving technology Includes a FREE 25GB Verbatim Blu-ray MDISC System Requirements PC: Intel Pentium III / AMD Duron 900MHz or higher, 512MB RAM or higher, available USB port, Windows 7/8/10 MAC: Intel Mac, 512MB RAM or higher, available USB port, Mac OS X 10.6 or higher Specifications Product Dimensions: 14.5 x 13.3 x 1.1cm (L x W x H) Product Weight: 215 grams Data Buffer: 4MB Interface: USB 3.1 Gen1 Type-C™ Data Transfer rate: 1.5Gbits/sec Reliability: MTBF: 60,000 POH Loading / unloading durability: 20,000 times Disc attach / detach: 20,000 times Interface connectory attach/detach: 500 times Pack Contents External Slimline Blu-ray Writer USB-C™ to USB-A Cable USB-A to USB-C™ Adapter Nero Burn & Archive Software on CD Manual on CD Quick Installation Guide Includes a FREE 25GB Verbatim Blu-ray MDISC More info: Повеќе за производот...

Additional Information

Бренд VERBATIM
Part Number NULL

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Специјална викенд гејминг понуда на Genius компјутерски звучници, слушалки, гејминг глушец и подлога. Намалените цени на производите се од 16.10-19.10

Прочитај повеќе

Голем избор на мини и микро бренд компјутери со или без лиценциран Windows 10, моќни Core процесори, забрзани со SSD. 

Прочитај повеќе

#NewSchoolRules - Твојата нова домашна училница/канцеларија Лиценцирани #refurbished бренд компјутери со моќни Core процесори, забрзани со SSD, гејминг конфигурации со nVidia графичка. A Class и A+ Class - до 2 години гаранција!

Прочитај повеќе

Што велат клиентите