Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Fujitsu Esprimo E910 E90+ i7/ 8GB/ 240GB/ W10

Има на залиха
Special Price 15.900 ден. Regular Price 19.999 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-06-2022
КОД: 944260
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Fujitsu Esprimo E910 E90+ Core™i7-3770/ 8GB DDR3/ 240GB SSD/ DVD-RW/ Win10Home/ Premium Refurbished ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, 3.40 up to 3.90 GHz) Ivy Bridge • РАМ - 8GB RAM DDR3 • ССД Диск - 240GB SSD (до 10 пати зголемени перформанси) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD 4600 Graphics (можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми. • Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ • Останато - Interfaces Audio: line-in 1 Audio: line-in / microphone 1 Audio: line-out 1 Front audio: headphone 1 USB 2.0 total 10 USB 3.0 total 4 USB front 4x 2.0 or 2x 2.0/ 2x 3.0 USB rear 6x 2.0 / 2x 3.0 USB internal 2 VGA 1 Display Port 1 DVI 1 (DVI-I) Serial (RS-232) 1 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Задни портри DisplayPort x 1, DVI, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 6
Case Type SFF/Desktop
SSD Capacity 240 GB
Class А+ Premium refurbished
Brand FUJITSU
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 4, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 6
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
Memory Type DDR3
Type Of Operating System Windows 10
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 3.40 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Part Number Esprimo E910 E90+
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 4
Write Your Own Review
You're reviewing:Fujitsu Esprimo E910 E90+ i7/ 8GB/ 240GB/ W10
Повеќе продукти од FUJITSU