Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Fujitsu Esprimo P720 MT i5/ 8GB/ 500GB/ W10

Има на залиха
Special Price 11.610 ден. Regular Price 14.001 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 955650
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Fujitsu Esprimo P720 MT i5/ 8GB/ 500GB/ W10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 3 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i5-4590 Processor (6M Cache, 3.30 GHz up to 3.70 GHz) Haswell # of Cores 4 # of Threads 4 • РАМ - 8GB DDR3 • HDD Диск - 500GB HDD 3,5" (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - N/A • Графичка карта - Интегрирана Intel HD • Оперативен систем : Лиценциран Windows 10 Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ USB 2.0 ports quantity * 8 USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity * 2 VGA (D-Sub) ports quantity 1 DVI port Yes PS/2 ports quantity 2 Ethernet LAN (RJ-45) ports 1 Microphone in Yes Headphone outputs 1 Line-out Yes Line-in Yes Serial ports quantity 1 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
SSD Capacity N/A
Case Type Tower
Class А++ Premium refurbished
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 3
Core Name 4th Gen. Haswell
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 12, Free ram slot x 10, PCIEx x 4, PCIEx x16 or x8 x 2
Max Turbo Frequency: up to 3.70 GHz
Brand FUJITSU
HDD Capacity 500 GB
Memory Type DDR3
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 3.30 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Esprimo P720 MT
Type Of Operating System Windows 10
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Задни портри DisplayPort x 1, DVI, Serial x 1, USB x 6
Write Your Own Review
You're reviewing:Fujitsu Esprimo P720 MT i5/ 8GB/ 500GB/ W10