Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Fujitsu Esprimo P910 Tower i3/ 8GB/ 120GB+250GB/ W10

Има на залиха
9.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-06-2022
КОД: 955686
Во ДДСтор магацин
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Fujitsu Esprimo P910 Tower i3/ 8GB/ 120GB+250GB/ W10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 годинa гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i3-3220 Processor 3M Cache, 3.30 GHz Ivy Bridge dual core • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 120GB SSD • HDD Диск - 250GB HDD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - integrated Intel HD • Оперативен систем : Лиценциран Windows 10 Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ USB 2.0 ports quantity * 8 USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity * 2 VGA (D-Sub) ports quantity 1 DVI port Yes PS/2 ports quantity 2 Ethernet LAN (RJ-45) ports 1 Microphone in Yes Headphone outputs 1 Line-out Yes Line-in Yes Serial ports quantity 1 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Задни портри DisplayPort x 1, DVI, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 6
Case Type Tower
SSD Capacity 120 GB
Class A Class Refurbished
Brand FUJITSU
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 1, Free SATA x 3, PCI x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 6
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
Memory Type DDR3
Type Of Operating System Windows 10
HDD Capacity 250 GB
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 3.30 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i3
Part Number Esprimo P910 Tower
Promotion Type Лиценцирај се
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Write Your Own Review
You're reviewing:Fujitsu Esprimo P910 Tower i3/ 8GB/ 120GB+250GB/ W10
Повеќе продукти од FUJITSU