Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Fujitsu Esprimo P910 Tower i5/ 8GB/ 240GB

-22%
Има на залиха
Special Price 6.900 ден. Regular Price 8.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 959317
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Fujitsu Esprimo P910 Tower i5/ 8GB/ 240GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i5-3470 Processor (6M Cache, up to 3.60 GHz) • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 240GB SSD • Графичка карта - Intel HD Integrated • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 USB 2.0 ports quantity * 8 USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity * 2 VGA (D-Sub) ports quantity 1 DVI port Yes PS/2 ports quantity 2 Ethernet LAN (RJ-45) ports 1 Microphone in Yes Headphone outputs 1 Line-out Yes Line-in Yes Serial ports quantity 1 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Case Type Tower
Class А+ Premium refurbished
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished]
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 4, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 6
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
Brand FUJITSU
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Memory Type DDR3
SSD Capacity 240 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Esprimo P910 Tower
Задни портри DisplayPort x 1, DVI, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 6
CPU Clock Speed: 3.60 GHz
Type Of Operating System Без оперативен систем
Повеќе продукти од FUJITSU