Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Fujitsu Esprimo P910 Tower i5/ 8GB/ 240GB

Има на залиха
Special Price 9.900 ден. Regular Price 12.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2022
КОД: 959317
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Fujitsu Esprimo P910 Tower i5/ 8GB/ 240GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 3 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i5-3470 Processor (6M Cache, up to 3.60 GHz) • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 240GB SSD • Графичка карта - Intel HD Integrated • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 USB 2.0 ports quantity * 8 USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity * 2 VGA (D-Sub) ports quantity 1 DVI port Yes PS/2 ports quantity 2 Ethernet LAN (RJ-45) ports 1 Microphone in Yes Headphone outputs 1 Line-out Yes Line-in Yes Serial ports quantity 1 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Задни портри DisplayPort x 1, DVI, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 6
Memory Type DDR3
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Brand FUJITSU
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 4, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 6
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Class А++ Premium refurbished
Case Type Tower
SSD Capacity 240 GB
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity N/A
Type Of Operating System DOS
Clock Speed: 3.60 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Esprimo P910 Tower
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Write Your Own Review
You're reviewing:Fujitsu Esprimo P910 Tower i5/ 8GB/ 240GB
Повеќе продукти од FUJITSU