Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Fujitsu LifeBook E546 14" i5 6th Gen/ 8GB/ 240GB SSD

Има на залиха
Special Price 18.900 ден. Regular Price 20.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 957100
Мала залиха
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Fujitsu LifeBook E546 14" i5/ 8GB/ 240GB SSD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Гаранција на батерија 6 месеци Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 14" 35.6 cm Full HD anti-glare display • Процесор : Intel® Core™ i5-6300U Processor 3M Cache, 2.40 GHz up to 3.00 GHz • РАМ : 8GB DDR4 • SSD Диск : 240GB SSD • Графичка карта : Интегрирана HD графичка • Оперативен систем - N/A (Можност за Лиценциран Windows 10 со доплата) • Oптички уред - N/A А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
SSD Capacity 240 GB
Optical Disk Type N/A
Type Of Operating System N/A
Core Name 6th Gen. SkyLake
Max Turbo Frequency: up to 3.00 GHz
Brand FUJITSU
Class A Class Refurbished
GPU Brand Intel® HD
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
HDD Capacity N/A
Clock Speed: 2.40 GHz
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 14"
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number LifeBook E546
Write Your Own Review
You're reviewing:Fujitsu LifeBook E546 14" i5 6th Gen/ 8GB/ 240GB SSD
Повеќе продукти од FUJITSU