Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Compaq 6300 PRO MT/ i5/ 8GB/ 120GB/ GT1030 NEW

Има на залиха
Special Price 15.400 ден. Regular Price 17.400 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-06-2022
КОД: 952039
Последно парче
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP Compaq 6300 PRO MT/ i5/ 8GB/ 120GB/ GT1030 NEW ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-3470 Processor, 6M Cache, up to 3.60 GHz, Ivy Bridge, # of Cores 4 • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 120GB SSD • Oптички уред - N/A • Графичка карта - nVidia Geforce GT1030 (Ново со 2 години гаранција) • Оперативен систем - Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Гејминг Бренд Компјутери
Is Gaming Yes
Promotion Type Лиценцирај се, Попуст
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
SSD Capacity 120 GB
Type Of Operating System N/A
Brand Hp
Case Type Tower
GPU Model GT 1030
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB x 4
Class А+ Premium refurbished
Memory Type DDR3
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Clock Speed: 3.20 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Compaq 6300 PRO MT
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 2, PCI x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 4
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Write Your Own Review
You're reviewing:HP Compaq 6300 PRO MT/ i5/ 8GB/ 120GB/ GT1030 NEW