Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Compaq 6300 PRO MT/ i5/ 8GB/ 120GB

Има на залиха
Special Price 9.900 ден. Regular Price 11.901 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-07-2022
КОД: 952027
Последно парче
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP Compaq 6300 PRO MT/ i5/ 8GB/ 120GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-3470 Processor, 6M Cache, up to 3.60 GHz, Ivy Bridge, # of Cores 4 • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 120GB SSD • Oптички уред - N/A • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - N/A Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
SSD Capacity 120 GB
Case Type Tower
Class А+ Premium refurbished
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB x 4
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 2, PCI x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 4
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
Brand Hp
HDD Capacity N/A
Memory Type DDR3
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 3.20 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Compaq 6300 PRO MT
Promotion Type Попуст
Type Of Operating System N/A
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Write Your Own Review
You're reviewing:HP Compaq 6300 PRO MT/ i5/ 8GB/ 120GB
Повеќе продукти од Hp