Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Compaq 6300 SFF i7/ 8GB/ 120GB

-21%
Има на залиха
Special Price 7.500 ден. Regular Price 9.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 12-06-2024
КОД: 992347
Последно парче
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
HP Compaq 6300 SFF i7/ 8GB/ 120GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz) • РАМ - 8GB RAM DDR3 • SSD Диск - 120GB SSD (NO M.2 slot) • Oптички уред - • Графичка карта - Intel® HD Graphics • Оперативен систем - N/A можност аз доплата за лиценциран Windows 10 A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Case Type SFF/Desktop
Class А+ Premium refurbished
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 3, PCI x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 4
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
Brand Hp
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB x 4
Memory Type DDR3
SSD Capacity 120 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Part Number Compaq 6300 SFF
CPU Clock Speed: 3.90 GHz
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Type Of Operating System Без оперативен систем
Повеќе продукти од Hp