Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Compaq DC7800 SFF E8400/ 4GB/ 160GB

Има на залиха
Special Price 3.200 ден. Regular Price 4.200 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-07-2022
КОД: 952029
Во ДДСтор магацин
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP Compaq DC7800 SFF E8400/ 4GB/ 160GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 годинa гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™2 Duo Processor E8400, 6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB, # of Cores 2, Wolfdale • РАМ - 4GB DDR3 • HDD Диск - 160GB HDD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - N/A Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
SSD Capacity N/A
Case Type SFF/Desktop
Class A Class Refurbished
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 2
Core Name Wolfdale
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 1, Free SATA x 2, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 4
Max Turbo Frequency: up to 3.00 GHz
Brand Hp
HDD Capacity 160 GB
Memory Type DDR3
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 3.00 GHz
RAM Capacity 4 GB
Processor Technology Intel® Core™2
Part Number Compaq DC7800 SFF
Promotion Type Најпродавани, Попуст
Type Of Operating System N/A
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, Serial x 1, USB x 6, VGA (D-sub) x 1
Write Your Own Review
You're reviewing:HP Compaq DC7800 SFF E8400/ 4GB/ 160GB
Повеќе продукти од Hp