ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

HP Compaq Elite 8200 SFF i7/ 4GB/ 120GB+250GB/ W10

Quick Overview

A Class Refurbished - 1 годинa гаранција


Intel® Core™ i7-2600 Processor (8M Cache, up to 3.80 GHz)
4GB DDR3
250GB HDD + 120GB SSD
Intel® HD
Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled

КОД: 925952

Достапност: Во ДДСтор магацин

Regular Price: 17.500 ден

Special Price 14.310 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

HP Compaq Elite 8200 SFF Core™ i7-2600/ 4GB DDR3/ 120GB SSD NEW + 250GB HDD/ DVD-RW/ Win10Home ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Совршен баланс на врвни перформаси и прифатлива цена, Core™ i5 А-бренд решение за сите сериозни канцелариски процеси и мултимедилјални потреби во вашиот дом Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор : Intel® Core™ i7-2600 Processor (8M Cache, up to 3.80 GHz) • РАМ : 4GB DDR3 • ССД Диск ПОДАРОК: 120GB SSD НОВО 2 години гаранција (Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Хард Диск : 250 GB HDD • Графичка карта - Intel HD Graphics (PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба) • Надворешни портови - USB 2.0 - 10, Retea (RJ45) - 1, Microfon - 1, Audio - 1, VGA - 1, Serial port (DB9) - 1 • Останато : DVD, димензии - 338 x 379 x 100, 7.6 Kg • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми. • Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет: компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд Hp
Part Number Compaq Elite 8200 SFF
Case Type SFF - Small From Factor
Гаранција 365
Процесор Intel® Core™ i7
Core Name Sandy Bridge EP
Clock Speed 3.40 GHz
Max Turbo Frequency 3.80 GHz
RAM капацитет 4 GB
Memory Type DDR3
HDD капацитет 250 GB
SSD Капацитет 120 GB
GPU Бренд Intel® HD
Optical Disk Type DVD-/+RW
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Најпродавани, Неделна Акција, Попуст

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Специјална викенд гејминг понуда на Genius компјутерски звучници, слушалки, гејминг глушец и подлога. Намалените цени на производите се од 16.10-19.10

Прочитај повеќе

Голем избор на мини и микро бренд компјутери со или без лиценциран Windows 10, моќни Core процесори, забрзани со SSD. 

Прочитај повеќе

#NewSchoolRules - Твојата нова домашна училница/канцеларија Лиценцирани #refurbished бренд компјутери со моќни Core процесори, забрзани со SSD, гејминг конфигурации со nVidia графичка. A Class и A+ Class - до 2 години гаранција!

Прочитај повеќе

Што велат клиентите