Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Compaq Elite 8300 SFF i5/ 8GB/ 120GB

-25%
Има на залиха
Special Price 5.900 ден. Regular Price 7.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 992350
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
HP Compaq Elite 8300 SFF i5/ 8GB/ 120GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i5-3470 Processor 6M Cache, 3.20 GHz up to 3.60 GHz Ivy Bridge # of Cores 4 # of Threads 4 • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 120GB SSD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оптички уред - DVD-RW • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Case Type SFF/Desktop
Class А+ Premium refurbished
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished]
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
Brand Hp
Memory Type DDR3
SSD Capacity 120 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Compaq Elite 8300 SFF
CPU Clock Speed: 3.20 GHz
Type Of Operating System Без оперативен систем
Повеќе продукти од Hp