Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP EliteBook Folio 1040 G2 14" i7 5th Gen/ 8GB/ 256GB

Има на залиха
Special Price 19.500 ден. Regular Price 21.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2022
КОД: 990537
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP EliteBook Folio 1040 G2 14" i7 5th Gen/ 8GB/ 256GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари, 3 месеци гаранција на батерија • Екран : 14", FHD Webcam • Процесор : Intel® Core™ i7-5600U Processor 4M Cache, up to 3.20 GHz • РАМ : 8GB RAM DDR3 • SSD Диск : 256GB SSD m2 nvme • Графичка карта : Интегрирана • Oптички уред - N/A • US Qwerty тастатура • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
SSD Capacity 256 GB
Optical Disk Type No OD
Type Of Operating System DOS
Core Name 5th Gen. Broadwell
Max Turbo Frequency: up to 3.20 GHz
Brand Hp
Class А+ Premium refurbished
GPU Brand Intel® HD
Promotion Type New Stock Refurbished, Попуст
HDD Capacity N/A
Clock Speed: 3.20 GHz
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 14"
Processor Technology Intel® Core™ i7
Part Number EliteBook Folio 1040
Write Your Own Review
You're reviewing:HP EliteBook Folio 1040 G2 14" i7 5th Gen/ 8GB/ 256GB
Повеќе продукти од Hp