Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP EliteDesk 705 G2 Tower AMD-A8/ 8GB/ 128GB

-27%
Има на залиха
Special Price 5.500 ден. Regular Price 7.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 952023
Мала залиха
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
HP EliteDesk 705 G2 Tower AMD-A8/ 8GB/ 128GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 годинa гаранцији 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - 6th Gen AMD A8-8650B APU, # of CPU Cores 4, Base Clock 3200 MHz Up to 3900 MHz • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 128GB SSD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Case Type Tower
Class А+ Premium refurbished
Core Name 6th Gen Steamroller
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished]
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 3
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
Brand Hp
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Memory Type DDR3
SSD Capacity 128 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology AMD® A-Series
Part Number EliteDesk 705 G2
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
CPU Clock Speed: 3.20 GHz
Type Of Operating System Без оперативен систем
Повеќе продукти од Hp