Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP EliteDesk 705 G3 SFF AMD-A6/ 8GB/ 256GB

Има на залиха
Special Price 8.700 ден. Regular Price 10.787 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2022
КОД: 952022
Во ДДСтор магацин
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP EliteDesk 705 G3 SFF AMD-A6/ 8GB/ 256GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - 7th Gen AMD PRO A6-8350B APU, # of CPU Cores 2, Base Clock 3.1GHz Up to 3.7GHz • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 256GB SSD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Memory Type DDR3
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Brand Hp
Max Turbo Frequency: up to 3.70 GHz
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 3
Core Name 7th Gen Excavator
Class A Class Refurbished
Case Type SFF/Desktop
SSD Capacity 256 GB
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity 256 GB
Type Of Operating System DOS
Clock Speed: 3.10 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology AMD® A-Series
Part Number EliteDesk 705 G3 SFF
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Write Your Own Review
You're reviewing:HP EliteDesk 705 G3 SFF AMD-A6/ 8GB/ 256GB
Повеќе продукти од Hp