Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP EliteDesk 800 G1 SFF i7/ 8GB/ 500GB/ W10

Има на залиха
17.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 13-01-2022
КОД: 957086
Во ДДСтор магацин
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP EliteDesk 800 G1 SFF i7/ 8GB/ 500GB/ W10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 3 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i7-4770 Processor (8M Cache, 3.40 GHz up to 3.90 GHz) • РАМ - 8GB DDR3 • HDD Диск - 500GB HDD 2,5" (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Графичка карта - Intel® HD (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оптички уред - DVD-RW • Оперативен систем : Лиценциран Windows 10 Refurbished Preinstalled Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Processor Technology Intel® Core™ i7
Part Number EliteDesk 800 G1 SFF
Clock Speed: 3.40 GHz
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity 500 GB
Memory Type DDR3
Optical Disk Type DVD-/+RW
Type Of Operating System Windows 10
SSD Capacity N/A
RAM Capacity 8 GB
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
Case Type SFF/Desktop
Class А++ Premium refurbished
Core Name 4th Gen. Haswell
Promotion Type Santa Boost Pro
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free SATA x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 3
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Brand Hp
Write Your Own Review
You're reviewing:HP EliteDesk 800 G1 SFF i7/ 8GB/ 500GB/ W10