Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP ProDesk 600 G2 SFF i5/ 8GB/ 500GB + 240GB / GT1030 NEW

Има на залиха
Special Price 26.900 ден. Regular Price 30.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
КОД: 943880
Мала залиха
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP ProDesk 600 G2 SFF i5/ 8GB/ 500GB + 240GB / GT1030 NEW ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-6500 Processor (6M Cache, 3.20 GHz up to 3.60 GHz) 6th Generation Intel® Core™ i5 Processors • РАМ - 8GB RAM DDR4 • Хард Диск - 500GB HDD + 240GB SSD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - GeForce GT 1030 2GB DDR5 NEW (Ново со 2 години гаранција) • Надворешни портови USB 2.0 ports quantity:4 USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity:6 VGA (D-Sub) ports quantity:1 DVI port: No Ethernet LAN (RJ-45) ports:1 Microphone in:Yes Headphone outputs:1 Serial ports quantity:1 • Оперативен систем - N/A (Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR) • Останато - 338 mm х 379 mm х 100 mm , 7.6 kg Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Гејминг Бренд Компјутери
RAM Capacity 8 GB
Clock Speed: 3.40 GHz
Part Number HP ProDesk 600 G2 GT
GPU Brand nVidia® GeForce™
HDD Capacity 500 GB
GPU Model GT 1030
Memory Type DDR4
Promotion Type Epic summer Sale, Попуст
Processor Technology Intel® Core™ i5
Core Name 2th Gen. Sandy Bridge
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Is Gaming Yes
Brand Hp
Case Type SFF/Desktop
Max Turbo Frequency: up to 3.80 GHz
Type Of Operating System DOS
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 2, PCIEx x 3, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 4
Class A Class Refurbished
SSD Capacity 240 GB
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Write Your Own Review
You're reviewing:HP ProDesk 600 G2 SFF i5/ 8GB/ 500GB + 240GB / GT1030 NEW
Повеќе продукти од Hp