Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP ProDesk 600 G2 SFF i5/ 8GB/ 500GB + 240GB/ W10

Има на залиха
Special Price 23.900 ден. Regular Price 27.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
КОД: 932055
Мала залиха
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, префарбан без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP ProDesk 600 G2 SFF i5/ 8GB/ 500GB + 240GB/ W10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-6500 Processor (6M Cache, 3.20 GHz up to 3.60 GHz) 6th Generation Intel® Core™ i5 Processors • РАМ - 8GB RAM DDR4 • Хард Диск - 500GB HDD + 240GB HDD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (можност за додавање графичка карта по желба) • Надворешни портови USB 2.0 ports quantity:4 USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity:6 VGA (D-Sub) ports quantity:1 DVI port: No Ethernet LAN (RJ-45) ports:1 Microphone in:Yes Headphone outputs:1 Serial ports quantity:1 • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Останато - 338 mm х 379 mm х 100 mm , 7.6 kg • Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. • Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години гаранција. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Brand Hp
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number ProDesk 600 G2 SFF
RAM Capacity 8 GB
Clock Speed: 3.20 GHz
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity 500 GB
Memory Type DDR4
Optical Disk Type DVD-/+RW
Type Of Operating System Windows 10
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Promotion Type Epic summer Sale, Попуст
SSD Capacity 240 GB
Case Type SFF/Desktop
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
Class А+ Premium refurbished
Core Name 6th Gen. SkyLake
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 2, PCIEx x 3, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 4
Write Your Own Review
You're reviewing:HP ProDesk 600 G2 SFF i5/ 8GB/ 500GB + 240GB/ W10
Повеќе продукти од Hp