ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

HP ProDesk 600 G2 SFF i5/ 8GB/ 500GB/ W10

Quick Overview

A Class Refurbished - 1 годинa гаранција


Intel® Core™ i5-6500 Processor (6M Cache, 3.20 GHz up to 3.60 GHz)
8GB DDR3
500GB HDD
Intel® HD
Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled

КОД: 932055

Достапност: Во ДДСтор магацин

Regular Price: 27.900 ден

Special Price 22.410 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

HP ProDesk 600 G2 SFF Core™ i5-6500 6th Gen/ 8GB DDR4/ 500GB HDD/ DVD/ Win10Home ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-6500 Processor (6M Cache, 3.20 GHz up to 3.60 GHz) 6th Generation Intel® Core™ i5 Processors • РАМ - 8GB RAM DDR4 • Хард Диск - 500GB HDD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (можност за додавање графичка карта по желба) • Надворешни портови USB 2.0 ports quantity:4 USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity:6 VGA (D-Sub) ports quantity:1 DVI port: No Ethernet LAN (RJ-45) ports:1 Microphone in:Yes Headphone outputs:1 Serial ports quantity:1 • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Останато - 338 mm х 379 mm х 100 mm , 7.6 kg • Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. • Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд Hp
Part Number ProDesk 600 G2 SFF
Case Type SFF - Small From Factor
Гаранција 365
Процесор Intel® Core™ i5
Core Name SkyLake™
Clock Speed 3.20 GHz
Max Turbo Frequency 3.60 GHz
RAM капацитет 8 GB
Memory Type DDR4
HDD капацитет 500 GB
GPU Бренд Intel® HD
Optical Disk Type DVD
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Неделна Акција, Попуст

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Специјална викенд гејминг понуда на Genius компјутерски звучници, слушалки, гејминг глушец и подлога. Намалените цени на производите се од 16.10-19.10

Прочитај повеќе

Голем избор на мини и микро бренд компјутери со или без лиценциран Windows 10, моќни Core процесори, забрзани со SSD. 

Прочитај повеќе

#NewSchoolRules - Твојата нова домашна училница/канцеларија Лиценцирани #refurbished бренд компјутери со моќни Core процесори, забрзани со SSD, гејминг конфигурации со nVidia графичка. A Class и A+ Class - до 2 години гаранција!

Прочитај повеќе

Што велат клиентите