Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Proliant DL360 G8p 1U 2x E5-2650L V2/ 64 GB

Има на залиха
Special Price 39.900 ден. Regular Price 50.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2022
КОД: 935002
Последно парче
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP Proliant DL360 G8p 1U 2x Xeon® E5-2650L v2/ 64 GB RAM ECC /Smart Aixay P420/ 2Gb • Процесор: - 2 x Intel® Xeon® Processor E5-2650L v2 (25M Cache, 1.70 GHz up to 2.10 GHz) Intel® Xeon® Processor E5 v2 Family Ivy Bridge EP 10 Core • Меморија: - Капацитет - ECC 64 GB - Тип на меморија - DDR3 • Хард диск: - Капацитет - • Портови: - USB 2.0 - 6 - Retea (RJ45) - 2 - VGA - 2 - Serial port (DB9) - 1 • Куќиште: - Тип на куќиште - Rack 1U - Димензии - 448 x 682 x 43.2 - Боја - Сива - Тежина - 13 Kg Повеќе инфо на следниот линк - https://www.harddrivesdirect.com/quickspecs_proliant_DL380pG8.php ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно. Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции. Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки. Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари.
Спецификации
Категорија Refurbished Сервери
RAM Capacity 64 GB
Case Type Rack Server
Processor Technology Intel® Xeon®
Class A Class Refurbished
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
HDD Capacity N/A
Part Number HP Proliant DL360
Brand Hp
Write Your Own Review
You're reviewing:HP Proliant DL360 G8p 1U 2x E5-2650L V2/ 64 GB
Повеќе продукти од Hp