Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Proliant DL380 G8p 2xXeon E5-2630L/ 32GB/ 2xSAS 600GB

Нема залиха
19.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 20-01-2023
КОД: 990546
Продадено
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP-Proliant DL380 G8p-2xXeon Hexa-core E5-2630L-2000Mhz-32768Mb-2xSAS 600Gb-No optic-Smart Array P420/1Gb-2x PSU • Процесор: - 2 x Intel® Xeon® Processor E5-2630L 15M Cache, 2.00 GHz, 7.20 GT/s Intel® QPI Sandy Bridge EP Total Cores 6 Total Threads 12 • Меморија: - Капацитет - ECC 32 GB - Тип на меморија - • Хард диск: - Капацитет - 2xSAS 600Gb • Портови: • Куќиште: - Тип на куќиште - Rack Повеќе инфо на следниот линк - https://www.harddrivesdirect.com/quickspecs_proliant_DL380pG8.php ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно. Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции. Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Сервери
Promotion Type New Stock Refurbished
Case Type Rack Server
Class А+ Premium refurbished
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology Intel® Xeon®
HDD Capacity 2x600 GB
Brand Hp
Part Number Proliant DL380
Write Your Own Review
You're reviewing:HP Proliant DL380 G8p 2xXeon E5-2630L/ 32GB/ 2xSAS 600GB
Повеќе продукти од Hp