Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Workstation Z420 Xeon® Hexa Core E5-2640/ 32GB/ 240GB SSD/ ATI FirePro V4800

Има на залиха
Special Price 19.900 ден. Regular Price 23.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 955674
Последно парче
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP Workstation Z420 Xeon® Hexa Core E5-2640/ 32GB/ 240GB SSD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Performance you want. Value you need. The HP Z420 gives you professional expandability in an accessible, tool-free mini-tower form factor—all at a great price. With up to 8 discrete processing cores, the latest processing and I/O power from Intel®, and the latest graphics technology from leading graphics providers, the HP Z420 has the power you need to get the job done. Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Xeon® Processor E5-2640 15M Cache, 2.50 GHz up to 3.00 GHz, 7.20 GT/s Intel® QPI Sandy Bridge EP # of Cores 6 # of Threads 12 • РАМ - 32GB • ССД Диск - 240GB SSD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - ATI FirePro V4800 1024MB/128bit GDDR5 400 Cores Redwood 57.60 GB/s • Оперативен систем : Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Портови: - USB 2.0 - 5 - Retea (RJ45) - 1 - Microfon - 1 - Audio - 1 - VGA - 1 - Firewire - 2 - USB 3.0 - 4 Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно. Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции. Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Работни станици
Core Name 2th Gen. Sandy Bridge
GPU Brand AMD® FirePro™
GPU Model N/A
Case Type Workstation
Задни портри DisplayPort x 2, DVI, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, USB 3.0 x 2, USB x 4
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 2, Free SATA x 4, PCI x 1, PCIEx x 3, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 2, SATA (total slots) x 6
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 1
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
SSD Capacity 240 GB
Class А+ Premium refurbished
Type Of Operating System N/A
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology Intel® Xeon®
HDD Capacity N/A
Brand Hp
Part Number Z420
Write Your Own Review
You're reviewing:HP Workstation Z420 Xeon® Hexa Core E5-2640/ 32GB/ 240GB SSD/ ATI FirePro V4800
Повеќе продукти од Hp