Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Workstation Z440 Xeon® Dodeca Core E5-2678 V3/ 32GB/ 240GB SSD/ Quadro K420

-6%
Нема залиха
Special Price 32.900 ден. Regular Price 35.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 983315
Продадено
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
HP Workstation Z440 Xeon® Dodeca Core E5-2678 V3/ 32GB/ 240GB SSD/ Quadro K420 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel Xeon E5-2678 v3 @ 2.50GHz. Description: Class: Server. Socket: LGA2011-v3. Clockspeed: 2.5 GHZ. Turbo Speed: 3.1 GHZ. Cores: 12 Threads: 24 • РАМ - 32GB DDR4 ECC • ССД Диск - 240GB SSD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - nVidia Quadro K420 2048Mb/128bit DDR3 • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 Портови: Front: (1) Headphone, (1) Microphone, (4) USB 3.0 Rear: (4) USB 2.0, (2) USB 3.0, (2) PS/2 Legacy Ports, (1) RJ-45 to integrated Gigabit LAN, (1) Audio In, (1) Audio Out, (1) Microphone in Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно. Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции. Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
GPU Model N/A
Core Name 4th Gen. Haswell
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished]
Case Type Workstation
Type Of Operating System Без оперативен систем
Class А+ Premium refurbished
GPU Brand nVidia® Quadro™ K420
SSD Capacity 240 GB
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology Intel® Xeon®
HDD Capacity N/A
Brand Hp
Part Number Z440
Повеќе продукти од Hp