Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Workstation Z600 2xXeon® Hexa Core X5650/ 32GB/ 256GB/ RX 470 8GB

Има на залиха
15.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 1000580
Последно парче
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
HP Workstation Z600 2xXeon® Hexa Core X5650/ 32GB/ 256GB/ RX 470 8GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - 2xIntel® Xeon® Processor X5650 12M Cache, 2.66 GHz, 6.40 GT/s Intel® QPI • РАМ - 32GB • SSD Диск - 256GB • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Radeon RX 470 8192Mb/256Bit DDR5 • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Part Number Z600
Brand Hp
Promotion Type New Stock Refurbished
Type Of Operating System Без оперативен систем
Class А+ Premium refurbished
Max Turbo Frequency: up to 3.00 GHz
SSD Capacity 256 GB
Core Name Westmere EP
CPU Clock Speed: 2.66 GHz
Case Type Workstation
HDD Capacity N/A
GPU Brand AMD® Radeon™
RAM Capacity 32 MB
Processor Technology Intel® Xeon®
Memory Type DDR3
Повеќе продукти од Hp