Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Z220 Workstation Tower i7/ 8GB/ 500GB/ Radeon R7

Има на залиха
Special Price 19.500 ден. Regular Price 28.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2022
КОД: 945961
Мала залиха
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP Z220 Workstation Tower i7/ 8GB/ 500GB/ Radeon R7 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари. • Процесор - Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz) Ivy Bridge 4 Cores • РАМ - 8GB • Хард Диск - 500GB HDD • Oптички уред - DVD-RW • Графичка карта - AMD Radeon 370 Nitro OC 4GB/256Bit GDDR5 • Оперативен систем : Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Drive Bays 1 internal 3.5-inch bay, and 1 shared with external 3.5-inch bay; 1 external 5.25-inch bay Expansion Slots 1 PCIe Gen3 x16, 1 PCIe Gen2 x4/x16, 1 PCIe Gen2 x1, 1 PCI. All slots are Low Profile. Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Работни станици
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
GPU Brand AMD® Radeon™
GPU Model R7
Case Type Workstation
Задни портри DisplayPort x 1, DVI, HDMI x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, USB 3.0 x 2, USB x 4
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, PCI x 2, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 1
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 1
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
SSD Capacity N/A
Class A Class Refurbished
Type Of Operating System DOS
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
HDD Capacity 500 GB
Brand Hp
Part Number Z220 Workstation
Write Your Own Review
You're reviewing:HP Z220 Workstation Tower i7/ 8GB/ 500GB/ Radeon R7
Повеќе продукти од Hp