Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP Z420 Tower Xeon E5-1620/ 16GB/ 256GB SSD/ Radeon RX 470 8GB DDR5

-10%
Има на залиха
Special Price 14.900 ден. Regular Price 16.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-02-2024
КОД: 1004736
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
HP Z420 Tower Xeon E5-1620/ 16GB/ 256GB SSD/ Radeon RX 470 8GB DDR5 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Xeon® Processor E5-1620 (10M Cache, 3.60 GHz, 0.0 GT/s Intel® QPI) • РАМ - 16GB DDR4 • SSD Диск - 256GB SSD • Графичка карта - AMD Radeon RX 470 8GB DDR5 256Bit • Oптички уред - DVD • Оперативен - N/A Mожност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Part Number Z420 Tower
Brand Hp
Promotion Type New Stock Refurbished, Winter Sale
Type Of Operating System Без оперативен систем
Class А+ Premium refurbished
Max Turbo Frequency: up to 3.80 GHz
SSD Capacity 256 GB
Core Name 2th Gen. Sandy Bridge
CPU Clock Speed: 3.60 GHz
Case Type Workstation
HDD Capacity N/A
GPU Brand AMD® Radeon™
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology Intel® Xeon®
Memory Type DDR4
Повеќе продукти од Hp