Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Intel® Core™ i3-12100F 12M Cache, up to 4.30 GHz 8W, Box, w/o Graphics

Има на залиха
7.453 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-06-2022
КОД: 988990
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Intel Processor Core i3-12100F, LGA1700, 4-cores, 4,3 GHz, 12MB, 58W, Box, w/o Graphics Product Collection 12th Generation Intel® Core™ i3 Processors Alder Lake Products formerly Alder Lake Vertical Segment Desktop Processor Number i3-12100F Status Launched Launch Date Q1'22 Lithography Intel 7 Total Cores 4 # of Performance-cores 4 # of Efficient-cores 0 Total Threads 8 Max Turbo Frequency 4.30 GHz Performance-core Max Turbo Frequency 4.30 GHz Performance-core Base Frequency 3.30 GHz Cache 12 MB Intel® Smart Cache Total L2 Cache 5 MB Processor Base Power 58 W Maximum Turbo Power 89 W Memory Specifications Max Memory Size (dependent on memory type) 128 GB Memory Types Up to DDR5 4800 MT/s Up to DDR4 3200 MT/s Max # of Memory Channels 2 Max Memory Bandwidth 76.8 GB/s Expansion Options Direct Media Interface (DMI) Revision 4.0 Max # of DMI Lanes 8 Scalability 1S Only PCI Express Revision 5.0 and 4.0 PCI Express Configurations ‡ Up to 1x16+4, 2x8+4 Max # of PCI Express Lanes 20 Package Specifications Sockets Supported FCLGA1700 Max CPU Configuration 1 Thermal Solution Specification PCG 2020C TJUNCTION 100°C Package Size 45.0 mm x 37.5 mm
Спецификации
Категорија Процесори
Core Name 12th Gen. Alder Lake
CPU Cores # 4 Core
Processor Technology Intel® Core™ i3
Packing Box
Socket Intel® 1700
Part Number BX8071512100F
Brand Intel
Max Turbo Frequency: up to 4.30 GHz
Write Your Own Review
You're reviewing:Intel® Core™ i3-12100F 12M Cache, up to 4.30 GHz 8W, Box, w/o Graphics
Повеќе продукти од Intel