ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Intel® Core™ i7-9700K Processor 12M Cache, up to 4.90 GHz Coffee Lake BOX w/o Cooler

Quick Overview

Intel® Core™ i7-9700K Processor 12M Cache, up to 4.90 GHz Coffee Lake BOX w/o Cooler

КОД: 934062

Достапност: Нема залиха

24.850 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

CPU Intel Core i7-9700K Coffee Lake Eight Core 3.6GHz LGA 1151 12MB BOX w/o Cooler Mfr Part Number: BX80684I79700K Model: Intel Core i7-9700K Processor Core Name: Coffee Lake Core Count: 8 Thread Count: 8 Clock Speed: 3.6 GHz Max Turbo Frequency: 4.9 GHz SmartCache: 12 MB DMI3: 8.0 GT/s Lithography: 14 nm Socket: LGA 1151 Max Thermal Design Power: 95 W Memory Type: DDR4-2666 Processor Graphics: Intel UHD Graphics 630 Graphics Base Frequency: 350 MHz Graphics Max Dynamic Frequency: 1.20 GHz Max CPU Configuration: 1 Advanced Technologies: Intel Optane Memory Supported Intel Turbo Boost 2.0 Technology Intel vPro Technology Intel Virtualization Technology (VT-x) Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) Intel TSX-NI Intel 64 Instruction Set 64-bit Instruction Set Extensions - Intel SSE4.1, Intel SSE4.2, Intel AVX2 Idle States Enhanced Intel SpeedStep Technology Thermal Monitoring Technologies Intel Identity Protection Technology Intel Stable Image Platform Program (SIPP) Intel AES New Instructions Secure Key Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) Intel Memory Protection Extensions (Intel MPX) Intel OS Guard Intel Trusted Execution Technology Execute Disable Bit Intel Boot Guard

Additional Information

Бренд Intel
Part Number I79700KBOX
Гаранција 1080
Socket Intel® 1151
Processor Technology Intel® Core™ i7
CPU Cores # 8 Core
Packing Box
Clock Speed 3.60 GHz
Core Name Coffee Lake
Max Turbo Frequency 4.90 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите