ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Intel® Pentium® Gold G5400 Processor 4M Cache, 3.70 GHz Coffee Lake BOX

Quick Overview

Intel® Pentium® Gold G5400 Processor 4M Cache, 3.70 GHz Coffee Lake BOX

КОД: 934066

Достапност: 48 часа

3.490 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

CPU Intel Pentium Gold G5400 Coffee Lake Dual Core 3.7GHz LGA 1151 4MB BOX Mfr Part Number: BX80684G5400 Model: Intel Pentium Gold Processor G5400 Core Name: Coffee Lake Core Count: 2 Thread Count: 4 Clock Speed: 3.7 GHz Intel Smart Cache: 4 MB DMI3: 8.0 GT/s Lithography: 14 nm Socket: LGA 1151 Max Thermal Design Power: 58 W Memory Type: DDR4-2400 Max Memory Bandwidth: 37.5 GB/s Processor Graphics: Intel® UHD Graphics 610 Graphics Base Frequency: 350 MHz Graphics Max Dynamic Frequency: 1.05 GHz Max CPU Configuration: 1 Advanced Technologies: Intel® Hyper-Threading Technology Intel® Virtualization Technology (VT-x) Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) Intel® 64 Instruction Set - 64-bit Instruction Set Extensions - Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2 Idle States Enhanced Intel SpeedStep® Technology Thermal Monitoring Technologies Intel® Identity Protection Technology Intel® AES New Instructions Secure Key Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) Execute Disable Bit Intel® Boot Guard

Additional Information

Бренд Intel
Part Number G5400BOX
Гаранција 1080
Socket Intel® 1151
Processor Technology Intel® Pentium®
CPU Cores # 2 Core
Packing Box
Clock Speed 3.70 GHz
Core Name Coffee Lake
Max Turbo Frequency 3.70 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите