Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Intel® SSD D3-S4510 240GB, 2.5in SATA 6Gb/s, 3D2, TLC

Нема залиха
1.356 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-05-2022
КОД: 932565
Нема залиха
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Performance Sequential Read (up to) - 560 MB/s Sequential Write (up to) - 280 MB/s Random Read (100% Span) - 90000 IOPS Random Write (100% Span) - 16000 IOPS Latency - Read - 36 µs Latency - Write - 37 µs Power - Active - 2.4W Power - Idle - 1.0W Reliability Vibration - Operating - 2.17 GRMS Vibration - Non-Operating - 3.13 GRMS Shock (Operating and Non-Operating) - 1000 G/0.5 msec Operating Temperature Range - 0°C to 70°C Endurance Rating (Lifetime Writes) - 0.9 PBW Mean Time Between Failures (MTBF) - 2 million hours Uncorrectable Bit Error Rate (UBER) - 1 sector per 10^17 bits read Package Specifications Form Factor - 2.5" 7mm Interface - SATA 3.0 6Gb/S
Спецификации
Категорија SSD дискови
Is Gaming N/A
Disk Interface SATA III
SSD Capacity 240 GB
Part Number NULL
Brand Intel
Write Your Own Review
You're reviewing:Intel® SSD D3-S4510 240GB, 2.5in SATA 6Gb/s, 3D2, TLC
Повеќе продукти од Intel