Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Kingston HyperX Fury 480GB SSD SATA 3 2.5, SHFS37A/480G

Нема залиха
6.410 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 02-12-2022
КОД: 912066
Нема залиха
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Kingston HyperX Fury 480GB SSD SATA 3 2.5, SHFS37A/480G Form factor - 2.5" Interface - SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0 Capacities - 480GB Baseline performance1 Compressible Data Transfer (ATTO) All capacities: 500MB/s Read and 500MB/s Write Incompressible Data Transfer (AS-SSD and CrystalDiskMark) 480GB — 450MB/s Read and 208MB/s Write IOMETER Maximum 4k Read/Write 480GB — up to 73,000/ up to 28,000 IOPS Random 4k Read/Write 480GB — up to 30,000/ up to 41,000 IOPS PCMark® Vantage HDD Suite Score 480GB — 57,000 PCMark® 8 Storage Bandwidth 480GB – 200 MB/s Power Consumption 0.31 W Idle / 0.35 W Avg / 1.65 W (MAX) Read / 2.76 W (MAX) Write Storage temperature -40°C~85°C Operating temperature 0°C~70°C Dimensions 69.8mm x 100.1mm x 7mm Weight 90.03g Vibration operating 2.17G Peak (7–800Hz) Vibration non-operating 20G Peak (10–2000Hz) Life expectancy 1 million hours MTBF 480GB: 750TB 1.45 DWPD4
Спецификации
Категорија SSD дискови
Is Gaming N/A
Disk Interface SATA III
SSD Capacity 480 GB
Part Number NULL
Brand Kingston
Write Your Own Review
You're reviewing:Kingston HyperX Fury 480GB SSD SATA 3 2.5, SHFS37A/480G