Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №100 Like Gaming

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 941647
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №100 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - ATX Midi Tower Case Sama Inpower Like Gaming Black ARGB Strip w/o PSU - link • Процесор - CPU Intel i5-9600K 3.7GHz up to 4.6GHz, Coffee Lake - link • Напојување - SAMA Armor 650W 80+ Gold 650W, black 12cm - link • Матична Плоча - Asus Prime Z390M-Plus, Intel Socket 1151 for 9th/8th Gen Intel Z390. 4xDIMM - link • Mеморија - RAM DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz G.Skill RipjawsV F4-3000C16D-16GVRB - link • HDD - 1TB Toshiba P300 7200rpm, 64MB Cache SATA3, 6.0GB/s, HDWD110UZSVA - link • SSD - Kingston 480GB A400 SSD SATA3 - link • CPU Cooler - Xigmatek TYR SD1262 120mm - link • Графичка картица - VGA Gigabyte GeForce RTX 2060 Windforce OC rev2.0 6GB GDDR6 HDMI/3xDP DX12 WIND - link • Keyboard KB-U-103 USB black - link • Monitor Samsung C32JG53F 31.5" Curved Full HD Gaming LC32JG53FDUXEN - link Датум на склопување - 25.03.2020 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Part Number Custom Build No100
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №100 Like Gaming
Повеќе продукти од DDCom