Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №104 RED Ryzen 2700x

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 941651
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №104 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - Natec Genesis Irid 300 Gaming Red w/o PSU ATX Midi Tower - link • Процесор - AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz up to 4.3GHz, Box, AM4, CPU Cores x8 - link • Напојување - PSU DeepCool DN650 650W (New Version) 80+ Black - link • Матична Плоча - MSI B450 Gaming Plus MAX Ryzen DDR4 4133+ - link • Mеморија - RAM G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz F4-3200C16D032GVK - link • HDD - • SSD - Kingston A400 Series 960GB 2.5" - link • CPU Cooler - MSI Cool Green LED 12ck FAN - link • Графичка картица - MSI GeForce GTX 1660TI Ventus XS 6GB GDDR6 OC - link Monitor - MSI MAG241C LED 24" Gaming 1ms, 144Hz, USBx3, Curved - link Датум на склопување - 06.03.2020 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Part Number Custom Build No104
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №104 RED Ryzen 2700x
Повеќе продукти од DDCom